DZIEŃ CHŁOPAKA

 Dzień Chłopaka!

 

W naszej szkole  27 września  2019 roku tj. piątek obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji na lekcji wychowawczej w każdej klasie dziewczyny przygotowały prezenty/drobne upominki z czego młodzi jubilaci niezwykle się cieszyli co było widać na przerwach.

Klasa VI ze względu na swoją liczność przygotowała dość dużo niespodzianek dla swoich kolegów. Był miły wstęp, małe co nie co do zjedzenia: słodycze, napoje, pizza. Chłopcy byli niezwykle zaskoczeni organizacją swoich koleżanek. Jednak na tym nie było końca. Dziewczęta przygotowały 10 konkurencji do wykonania tylko i wyłącznie przez chłopaków. Były to na przykład: poprawne zawiązywanie krawatów, zjedzenie marchewki bez dotykania rąk, chodzenie trzymając jajko na łyżce, kto zrobi więcej pompek, przysiadów, zgadywanie jaka to dziewczyna stoi na przeciw i wiele innych.

Zabawy było co nie miara. Radość i uśmiech tego dnia królowały na twarzach wszystkich. Uwiecznione zostało to na kilku zdjęciach załączonych poniżej.

Przybliżmy sobie historię tego święta.

Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
Dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada.
W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".


Wszystkim chłopakom życzymy :
Uśmiechu na twarzy


Galeria: