DZIEŃ DZIECKA

 

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie

 

            Pierwszego czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka. To jeden z tych dni w roku, który dzieci najbardziej lubią. Nie ma się czemu dziwić. W końcu to ich święto!

 

            W tym roku święto to przybrało charakter integracyjno- rekreacyjny. Na drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna zebrała się na boisku, gdzie dyrektor, Pani Anna Mazurowska, złożyła wszystkim uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Dzieci otrzymały upominki od Rady Rodziców oraz bony, które przygotowała Radna Gminy Drawsko -Pani Ewy Jerzy. Bez wątpienia niespodzianką, która najbardziej skradła serca uczniów było stanowisko z watą cukrową, popcornem oraz prażynkami, które współfinansował Sołtys Pan Leszek Matelski.

 W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów różne atrakcje m.in. grę w zbijaka, koło fortuny, kalambury i inne. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozgrywek piłki nożnej, na które uczniowie czekali z niecierpliwością. W tym czasie naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Urzędu Gminy Drawsko z przemiłą niespodzianką- klaun- szczudlarz, który uświetnił ten dzień w szczególności najmłodszym uczniom naszej szkoły.

Dzień dziecka zakończył się w miłej atmosferze, uczniowie byli zadowoleni i uśmiechnięci- a to jest najważniejsze. Po długim czasie nauki zdalnej aż miło było usłyszeć śmiech i rozmowę uczniów. Integracja i rekreacja na  świeżym powietrzu udała się.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji i opiekę nad uczniami wszystkim Nauczycielom naszej Szkoły.

 

 

Samorząd Uczniowski

 

wraz z opiekunem,

P. Szymonem Helwichem